Obrazac za prijavu

Međunarodni Dan Djeteta PDF Ispis E-mail
Urednik   
Utorak, 22 Novembar 2016

Generalna skupština UN – a, 20. novembra 1989. god. usvojila je Konvenciju o pravima djeteta i od tada u cijelom svijetu, 20.11.  se obilježava Međunarodnim danom dječijih prava. Njime se želi skrenuti pažnja na poštivanje prava maloljetnika kao i zaštita istih od zloupotrebe, nasilja i drugih oblika diskriminacije. Vijeće učenika naše škole je izradom panoa na temu „Prava i obaveze djeteta“ obilježilo 20. novembar i na taj način doprinijelo osviještavanju šire javnosti o pravima koje svako dijete ima. Aktivnostima se pridružio i prof. demokratije, Kadir Kljajić, koji je ČOZ organizovao u vidu panel diskusije na temu „Bolje razumijevanje i prihvaćanje sve djece“ Urađeni panoi su ukrasili hodnike naše škole i podsjećaju sve goste i prisutne  u školi na poštivanje dječijih prava.

 

 
« Prethodna   Sljedeća »
RocketTheme Joomla Templates                                    Copyright © 2011 - Mješovita srednja škola Tuzla - by MicroTech Tuzla